اگر فردی پولی را از دیگری دریافت کند و با آن خانه ای بخرد، آیا پس از محکومیت وی، خانه جزء مسثنیات دین به شمار می‌آید؟

اگر فردی پولی را از دیگری دریافت کند و با آن خانه ای بخرد، آیا پس از محکومیت وی، خانه جزء مسثنیات دین به شمار می‌آید؟

بنابرِ ماده 25 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی مصوب 1394، چنانچه منشأ دین، قرض یا در اختیار گرفتن اموالی از دیگران به موجب هر قرارداد دیگری باشد و محکومٌ‌علیه از بدو امر قصد عدم تأدیه دین یا تبدیل آن به یکی از مستثنیات دین به‌منظور فرار از تأدیه را داشته باشد، هر مالی که در عوض اموال مذکور خریداری کرده یا به موجب سایر عقود به ملکیت خود درآورد به‌عنوان جریمه اخذ و محکوم‌ٌبه از محل آن استیفاء و مابقی به وی مسترد خواهد شد.

دسته‌بندی نشده

مهدی براتعلی پورمشاهده نوشته ها

وکیل دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ثبتی؛ موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *