اگر زوج پس از صدور گواهی عدم امکان سازش، از اجرای آن گواهی مزبور استنکاف ورزد. تکلیف زوجه چیست؟

اگر زوج پس از صدور گواهی عدم امکان سازش، از اجرای آن گواهی مزبور استنکاف ورزد. تکلیف زوجه چیست؟

اگر زوج پس از صدور گواهی عدم امکان سازش، از اجرای آن گواهی استنکاف ورزد. تکلیف زوجه چیست؟

بنابر نظریه مشورتی شماره ۷/۹۴/۹۸۸ ـ ۱۳۹۴/۴/۲۱ اداره کل حقوقی قوه قضائیه، هر گاه پس از صدور گواهی عدم امکان سازش، زوج از توافق خود منصرف شود و به همین لحاظ متعاقباً از اجرای گواهی مزبور استنکاف ورزد، چنانچه زوجه  بنا بر اعلام دادگاه صادرکننده گواهی عدم امکان سازش و یا به موجب سند رسمی، در اجرای صیغه طلاق وکالت بلاعزل داشته باشد، مستنداً به ماده ۳۶ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱، عدم حضور زوج مانع اجرای صیغه طلاق و ثبت آن نیست.

دسته‌بندی نشده

مهدی براتعلی پورمشاهده نوشته ها

وکیل دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ثبتی؛ موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *