آیا پس از فوت پدر، ورثه وی می‌توانند نسبت به جرم صدور چک بلامحل اعلام شکایت کنند؟

آیا پس از فوت پدر، ورثه وی می‌توانند نسبت به جرم صدور چک بلامحل اعلام شکایت کنند؟

در فرض وجود سایر شرایط، انتقال قهری از مورث به ورثه حق آنان را برای شکایت کیفری ساقط نمی‌سازد. بنابرِ ماده 11 قانون صدور چک، … کسی که چک پس از برگشت از بانک به وی منتقل گردیده حق شکایت کیفری نخواهد داشت مگر آنکه انتقال قهری باشد.

دسته‌بندی نشده

مهدی براتعلی پورمشاهده نوشته ها

وکیل دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ثبتی؛ موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *