آیا دستور قضایی مبنی بر عدم پرداخت چک در هر دو دعاوی کیفری و حقوقی امکان‌پذیر است؟

آیا دستور قضایی مبنی بر عدم پرداخت چک در هر دو دعاوی کیفری و حقوقی امکان‌پذیر است؟

خیر. بر اساس رویه معمول دادگاه‌ها و مستفاد از ماده 14 قانون صدور چک، دستور قضایی مبنی بر عدم پرداخت چک، تنها در دعاوی کیفری انجام می‌پذیرد و دادگاه ها از صدور آن در دعاوی حقوقی خودداری می‌کنند.

دعاوی کیفری مانند مفقودی، سرقت، جعل و تحصیل از طریق کلاهبرداری، خیانت در امانت یا جرائم دیگر.

دعاوی حقوقی مانند اختلاف در حساب، تضمین حسن انجام کار و … .

دسته‌بندی نشده

مهدی براتعلی پورمشاهده نوشته ها

وکیل دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ثبتی؛ موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *