آیا تعدیل اقساط در پرداخت محکوم‌به صرفا کاهش مبلغ اقساط را شامل می‌گردد؟

آیا تعدیل اقساط در پرداخت محکوم‌به صرفا کاهش مبلغ اقساط را شامل می‌گردد؟

خیر. بنابرِ تبصره 2 ماده 11 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی مصوب 1394، هر یک از محکوم‌ٌله یا محکومٌ‌علیه می‌توانند با تقدیم دادخواست، تعدیل اقساط را از دادگاه بخواهند. دادگاه با عنایت به نرخ تورم بر اساس اعلام مراجع رسمی قانونی کشور یا تغییر در وضعیت معیشت و درآمد محکومٌ‌علیه نسبت به تعدیل میزان اقساط اقدام می‌کند.

دسته‌بندی نشده

مهدی براتعلی پورمشاهده نوشته ها

وکیل دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ثبتی؛ موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *