آیا بر اساس قوانین جمهوری اسلامی، ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی مجاز است؟

آیا بر اساس قوانین جمهوری اسلامی، ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی مجاز است؟

در ماده 1060 قانون مدنی آمده است: «ازدواج زن ایرانی با تبعه خارجه در مواردی هم كه مانع قانونی ندارد موكول به اجازه مخصوص از طرف دولت است».

بر این اساس، هر فرد خارجي که بدون اخذ اجازه مذکور در ماده (۱۰۶۰) قانون مدني و يا بر خلاف ساير مقررات قانوني با زن ايراني ازدواج کند به حبس تعزيري درجه پنج محکوم مي شود (ماده 51 قانون حمایت از خانواده مصوب 1391).

دسته‌بندی نشده

مهدی براتعلی پورمشاهده نوشته ها

وکیل دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ثبتی؛ موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *