آیا با مرگ پدر پس از فرزند، ورثه پدر از اموال پسر سهم می برند؟

آیا با مرگ پدر پس از فرزند، ورثه پدر از اموال پسر سهم می برند؟

اگر مردی که دارای خانواده است یعنی دارای زن و فرزند است بمیرد و پدرش زنده باشد.

و بعد از مدتی پدر این مرد بمیرد به خانواده مرد مزبور ارث پدری می رسد؟

بنابرِ ماده 875 قانون مدنی، «شرط وراثت زنده بودن در حین فوت مورث است».  بنابر این، پدری که در هنگام فوت پسرش زنده بوده است، ارث می برد و پس از مرگ پدر، سهم الارث پدر از اموال فرزندی که زودتر فوت کرده است، بین ورثه پدر تقسیم می گردد.

دسته‌بندی نشده

مهدی براتعلی پورمشاهده نوشته ها

وکیل دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ثبتی؛ موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *