آیا اگر شخصی از حساب خود به حساب شخص دیگری وجه انتقال دهد، قابل مطالبه است؟

آیا اگر شخصی از حساب خود به حساب شخص دیگری وجه انتقال دهد، قابل مطالبه است؟

آیا اگر شخصی  از حساب خود به حساب شخص دیگری وجه انتقال دهد، قابل مطالبه است یا اماره مدیونیت او و پرداخت بدهی است؟

در این رابطه، با استناد به ماده 265 قانون مدنی دو رأی مختلف وجود دارد. اما یکی از شعب دادگاه تجدیدنظر، انتقال وجه را اولا؛ اماره عدم تبرع و عدم مدیونیت و ثانیا؛ قابل استرداد دانسته است.

دسته‌بندی نشده

مهدی براتعلی پورمشاهده نوشته ها

وکیل دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ثبتی؛ موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *