مهاجرت خود اشتغالی کانادا

چگونه هنرمندان ، موسیقیدان ها و ورزشکاران می توانند به کانادا مهاجرت کنند؟

Self Employed Immigration

ما در این نوشته در مورد موارد زیر صحبت می کنیم:

1. چه کسانی واجد شرایط درخواست تحت این برنامه خواهند بود.

2. چگونه می توانید درخواست دهید.

مهاجرت خود اشتغالی کانادا


الف. اولین مورد این است که شما باید تعریف فرد مشاغل آزاد را برآورده کنید. همانطور که از نام شخص مستقل دیده می شود ، شخصی است که کار خود را انجام می دهد.نه اینکه در یک شرکت یا در یک دولت مشغول به کار باشند.

اما به سادگی مشاغل آزاد نیست. اگر صاحب یک مغازه هستید و اگر کار خود را انجام می دهید ، تحت این برنامه واجد شرایط نخواهید بود.
تنها افرادی که واجد شرایط هستند ، فعالیت های فرهنگی یا هنری یا ورزشی (دو و میدانی) را در سطح جهانی انجام می دهند.

به عنوان مثال ، اگر پیانو می نوازید ، یا فلوت می زنید ، یا دونده 100 متر دوومیدانی هستید و در رویدادهای هر دو کلاس شرکت کرده اید و از زمینه های مربوطه و فعال خود شناخته شده اید. همچنین این برنامه برای شما نقاشان هم هست و باز هم ، در این دسته قرار می گیرند.

از آنجا که هرکسی که کار خود را انجام می دهد ، نمی تواند تحت این برنامه درخواست دهد. شما باید یک فعالیت فرهنگی انجام دهید که به نفع کانادا خواهد بود. 

ب. شرط دوم این است که شما باید حداقل دو سال تجربه در پنج سال گذشته داشته باشید. هرچه بیشتر تجربه داشته باشید بهتر است اما حداقل شرایط شما دو سال است.

پ. سوم این است که شما باید حداقل 30 امتیاز از لیست امتیازها کسب کنید.

Self Employed Immigrationپنج الزامات قابل استفاده این برنامه


پنج چیز وجود دارد که می توانید از آن طریق امتیاز دریافت کنید. در مجموع حداقل 35 امتیاز مورد نیاز است تا واجد شرایط بودن در این گروه باشید:

1.اولین چیزی ک هبابت آن امتیاز دریافت میکنید آموزش است. برای تحصیل می توانید حداکثر 25 امتیاز کسب کنید.

2.دومی تجربه شما خواهد بود ، همانطور که گفته شد ، شما باید حداقل دو سال در پنج سال گذشته داشته باشید ، اما اگر پنج سال تجربه دارید ، حداکثر امتیازهایی که کسب می کنید 34 امتیاز است.

3.سومی سن است. اگر بین 21 تا 49 سال سن دارید ، حداکثر 10 امتیاز را کسب خواهید کرد.

4.مورد چهارم باز هم زبان است ، از طریق زبان میتوانید امتیاز بیشتری را کسب کنید.

5.مورد پنجم سازگاری است. 24 امتیاز حداکثر نمره ای است که می توانید در این دسته کسب کنید. سازگاری بستگی به این دارد که در کانادا تحصیل کرده اید ، آیا کار شما در کانادا ادامه دارد یا اینکه شریک زندگی شما (اگر همراه شما در این برنامه حضور دارند) دارای مدارک تحصیلی هستند. آخرین مورد می تواند حداکثر 6 امتیاز را در این دسته به شما بدهد.

موارد مهم دیگر


مورد دیگر این است که شما باید معاینات پزشکی ، بررسی های امنیتی خود و سایر الزامات مانند الزامات بیومتریک را انجام دهید و باید هزینه آن را بپردازید.

و همچنین برای ورود به کانادا تحت این برنامه نیازی به سرمایه گذاری ندارید. تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید بودجه اقامت است. می توانید لیستی از بودجه اقامت مورد نیاز خود را مشاهده کنید. اگر در صورت آمدن به تنهایی ، یا شریک زندگی دارید یا فرزندان وابسته دارید ، مبلغ متفاوت است. بنابراین می توانید بررسی کنید که در کدام دسته قرار دارید. و بر این اساس ، می دانید که نیاز شما به وجوه اقامت چیست.

باید توجه داشته باشید که این نوع ویزا نیازمند بررسی تخصصی است پس میتوانید جهت دریافت مشاوره از کارشناسان مجرب موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر مهدی براتعلی‌پور با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. 

محاسبه امتیازات برنامه خوداشتغالی کانادا


یک مثال برای برنامه خود اشتغالی


بیایید یک مثال بزنیم. فردی دارای مدرک کارشناسی است و در یک فعالیت فرهنگی مشغول به کار بوده است.

او دارای تجربه جهانی است ، قرار گرفتن در معرض جهانی در دو سال گذشته و همینطور 25 سال سن دارد. بنابراین برای تحصیل در مقطع کارشناسی ، او 20 امتیاز ، برای دو سال تجربه خود 20 امتیاز و اگر بین 21 تا 49 سال سن داشته باشد ، 10 امتیاز می گیرد. و اگر در IELTS نمرات lb7 داشته باشد ، 20 امتیاز برای آن کسب می کند. سپس از آنجا که او در کانادا تحصیل نکرده است ، هیچ امتیازی برای سازگاری دریافت نمی کند.

دسته بندی ها 70 امتیاز و حداقل قطع 35 امتیاز است.

بنابراین اگر در موقعیتی هستید که در یک مجموعه فرهنگی کار کرده اید یا در دو و میدانی فعالیت کرده اید ، یک بوکسور هستید. یا که فوتبال بازی می کنید و چندین لیگ بین المللی بازی کرده اید و می خواهید به کانادا بیایید. این برنامه برای شماست.

اکنون سوالی که بسیاری از مردم می پرسند این است که فعالیت های فرهنگی چیست؟


این یک اصطلاح بسیار مبهم است. چه افرادی تحت این برنامه مجازند ، یعنی افراد در کدام بخش فعالیت های فرهنگی ، میتوانند درخواست دهند؟

به لیست مثال زیر توجه کنید:

اگر نویسنده یا هستید، اگر در زمینه های هنرهای نمایشی و خلاق هستید، اگر نقاش هستید، اگر مجسمه ساز هستید و  یا در برنامه های هنرهای تجسمی دیگر هستید، اگر یک طراح خلاق هستید، اگر پشتیبان فنی هستید و کارهای دیگری را در Motion ، Pictures یا مثال انجام می دهید ، دوربین هستید و در مقیاس جهانی با کارگردان کار کرده اید، و در نهایت اگر شما یک فرد حرفه ای هستید می توانید برای ویزای خود اشتغالی کانادا درخواست دهید.

Self Employed Immigrationشما باید تجربه خود را روی کاغذ نشان دهید. بنابراین شما باید مطمئن شوید که اگر می خواهید این برنامه را اعمال کنید ، هر کاری که در مقیاس جهانی انجام می دهید ، در حال کسب شهرت هستید. بنابراین شما در مرحله های جهانی بازی می کنید مطمئن شوید که مستندات دارید. بنابراین با گواهینامه ها یا تصاویر و … ثابت کنید. بنابراین همه این موارد باعث می شود که مورد شما واقعاً قوی باشد.

حداقل منحنی 35 امتیاز است. شما خیلی خیلی راحت به آن دست خواهید یافت ، اما باید مطمئن شوید که همه اسناد خوبی را که می توانید ثابت کنید در اختیار دارید که ثابت کند شما واقعاً آن تجربه و در اختیار دارید. و در شرایط خاص ، افسران مهاجرت همچنین می توانند برای مصاحبه با شما تماس بگیرند.

آنچه شما باید در این برنامه اعمال کنید، باید یک بسته برنامه از آن دریافت کنید.

شما باید هزینه های اصلی اقامت دائم خود و هزینه های درخواست را بدانید. به علاوه ، آنها به هزینه های اضافی مانند Biometrics که شما دارای گواهینامه کامل هستید نیاز دارند. برای معاینه در معاینه پزشکی خود ، باید آن هزینه را بپردازید و سپس درخواست خود را ارائه دهید.

زمان پردازش


زمان پردازش این برنامه متفاوت است. معمولا بین 6 ماه تا 12 ماه است. اما هنگامی که برنامه شما وارد می شود ، آنها یک شماره برنامه به شما می دهند و شما اساساً می توانید وزن برنامه کاربردی خود را انجام دهید. و در هر زمان ، یک به روز رسانی وجود دارد. آنها قصد دارند برای شما ایمیل ارسال کنند.

منبع

مهاجرت به کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *