ویزای نمایشگاهی تجاری آلمان

ویزای نمایشگاهی آلمان و گردهمایی های تجاری

(Trade Fair & Exhibitions)

ویزای نمایشگاهی

جمهوری فدرال آلمان با دو سوم رویدادهای پیشرو در جهان در زمینه تجارت که در آنجا برگزار می شود ، مکان شماره یک جهان برای نمایشگاه های تجاری است. این کشور سالانه میزبان بیش از 100،000 خارجی است که تنها با هدف بازدید از نمایشگاه ها و نمایشگاه ها تجارت می شوند ، در حالی که بیش از 20،000 نفر دیگر نیز به عنوان غرفه داران و شرکت کنندگان در نمایشگاه وارد کشور می شوند.

متأسفانه ، در حالی که تعداد قابل توجهی از این افراد برای حضور در یک نمایشگاه تجاری یا نمایشگاه ، نیازی به گرفتن هر نوع مجوز ندارند ، شهروندان از بیش از دو سوم کشورهای جهان نیاز به اخذ ویزا دارند. قادر به بازدید و شرکت در این رویدادها باشید.

چه کسی به ویزای نمایشگاه و نمایشگاه های آلمان احتیاج دارد؟
اگر مایل هستید در یک نمایشگاه تجاری یا نمایشگاه در آلمان یا به عنوان یک شرکت کننده یا یک بازدید کننده شرکت کنید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که از خود بپرسید: آیا من به ویزای نمایشگاه و نمایشگاه های آلمان نیاز دارم؟ پاسخ به این سؤال ساده است. اگر شما به یکی از 62 کشور تحت برنامه ویزای ویزا تعلق دارید ، اتباع آن کشور برای ورود به آلمان به ویزا احتیاج ندارند ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بلیط های خود را خریداری کنید و در برنامه هایی که برای آن برنامه ریزی کرده اید شرکت کنید.

از طرف دیگر ، اگر شما اتباع یک کشور جهان سوم باشید که شهروندان آن هیچ توافقی مبنی بر لغو رژیم ویزا برقرار نکرده اند ، باید کلیه مراحل را برای اخذ ویزای تجاری آلمان و ویزای نمایشگاه طی کنید ، که شامل جمع آوری مدارک مورد نیاز ، شرکت در مصاحبه و پرداخت هزینه نیز می باشد.

برای بسیاری از افراد این روند خسته کننده و اغلب ناامیدکننده است ، زیرا بسیاری از مردم قادر به درک آنچه سفارت می دانند نیستند ، به منظور صدور ویزا به آنها. در این مقاله ، ما به طور واضح در مورد هر الزامات ، معیارها و سایر قسمتهای درخواست اقدام خواهیم کرد ، آنها را توضیح داده و جزئیات مهمی را که باید برای درخواست ویزا موفق بشناسید ، توضیح خواهیم داد. اگر آنها را با دقت دنبال کنید ، شانس دریافت ویزا بسیار بیشتر خواهد شد.

نمایشگاه و نمایشگاه های مورد نیاز ویزا در نمایشگاه تجارت آلمان
مطابق هر نوع ویزا دیگر ، مقامات مهاجرت آلمان از متقاضیان درخواست می كنند كه برخی مدارك را در سفارت آلمان یا كنسولگری در كشور خود ارائه كنند تا بتوانند هویت و سایر اطلاعات مربوط به پیشینه خود را اثبات كنند ، و همچنین اهداف خود را در پشت سر دارند. سفر به آلمان.

به طور کلی ، شرایط لازم برای ویزا در نمایشگاه تجاری و نمایشگاه در هر سفارتخانه آلمان در سراسر جهان یکسان است. با این وجود بسته به ملیت شما ممکن است نیازهای کمتری یا اضافی وجود داشته باشد. به همین دلیل ، بهترین کار قبل از شروع جمع آوری اسناد مورد نیاز ، تماس با سفارت آلمان در کشور شما و درخواست آنها برای چک لیست به روز شده اسناد مورد نیاز برای یک نمایشگاه تجاری و ویزا است. مدارک لازم به شرح زیر است:

اسناد معمول مورد نیاز برای ویزای آلمان

اولین مدارکی که همیشه از متقاضی برای ارائه درخواست می شود مدارکی است که هویت آنها را اثبات می کند و سایر اطلاعات اساسی درباره متقاضی ویزا. این مدارک مورد نیاز برای هر نوع ویزای آلمان به طور کلی ، به شرح زیر است:

فرم درخواست – کاملاً تکمیل شده ، دو بار چاپ شده و در پایان در هر دو نسخه امضا شده است. به یاد داشته باشید که اطلاعات موجود در فرم درخواست باید مطابق با اطلاعات موجود در سایر اسنادی باشد که شما باید ارسال کنید.
دو عکس یکسان – در طی سه ماه گذشته با توجه به شرایط سخت عکس که در این مقاله توضیح داده شده است.
اعلامیه صحت اطلاعات
گذرنامه معتبر ملی – توجه داشته باشید که گذرنامه شما باید حداکثر 10 سال و با اعتبار حداقل سه ماه فراتر از اقامت مورد نظر خود در آلمان و کل منطقه شنگن و همچنین مطابق با سایر شرایط گذرنامه باشد.
یک نسخه از صفحه داده گذرنامه شما (کپی اندازه A4)
گذرنامه قدیمی – در صورت داشتن گذرنامه قدیمی در خانه ، که دارای مهر ویزا و برچسب در صفحات آن است ، باید آن ها را نیز به سفارت ارسال کنید. در صورتی که بیش از یک گذرنامه قدیمی در خانه دارید ، همه آنها را ارسال کنید ، اما آنها را بهم نچسبانید. در عوض ، فقط آنها را با یک نوار لاستیکی گره بزنید.
بیمه خدمات درمانی مسافرتی – سندی که تأیید می کند شما بیمه درمانی مسافرتی را خریداری کرده اید که نه تنها قلمرو آلمان بلکه کل سرزمین شینگن را شامل می شود ، و پوشش آن را برای معالجه فوریت های پزشکی یا بستری شدن با حداقل 30،000 یورو نشان می دهد.

اثبات وضعیت مالی:
در صورت اشتغال: پرداخت حق الزحمه سه ماه گذشته / قرارداد کار را پرداخت کنید
در صورت خود اشتغالی: گواهی تصدی مالکیت یا اثبات مالکیت دیگر (اثبات عنوان زمین ، اثبات درآمد حاصل از کشاورزی (فرم فروش) و غیره)
صورت بانک شخصی از سه ماه گذشته با بودجه کافی
فرم بازپرداخت مالیات بر درآمد (ITR) یا فرم 16 (گواهی مالیات بر درآمد کسر شده در منبع حقوق)
وسایل معاش – اثبات اثبات شده از متقاضی ، وسیله ای برای تأمین هزینه های کل اقامت در آلمان دارد.
اثبات اسکان – که می تواند یا رزرو هتل باشد ، یا دعوت نامه از طرف یک دوست یا اعضای خانواده که تأیید می کند شما در تمام مدت اقامت خود در آلمان در محل زندگی خود باشید و همچنین میزبان اتاق کافی برای شما دارد. خانه آنها.
برنامه سفر پرواز – که شامل رزرو پرواز ، بلیط ریلی یا وسایل حمل و نقل دیگری است که قصد دارید با آن به آلمان سفر کنید. می توانید از خدمات مشاوره ویزا مانند این استفاده کنید و یا یک آنلاین پیدا کنید.
نمایشگاه های خاص و نمایشگاه های مورد نیاز ویزا
از طرف دیگر ، متقاضی باید برخی مدارك دیگر را نیز كه دلیل سفر خود به آلمان را نشان می دهد ، ارائه كند به شرح زیر:

اسنادی که هدف از سفر مورد نظر متقاضی را اثبات می کند:
صورتحساب کوپن + یک کوپن شرکت کننده در نمایشگاه تجارت پولی – برای نامزد نمایشگاه دهنده نمایشگاه
دعوت رسمی به عنوان یک بازدید کننده یا یک ورودی ورودی پولی به عنوان یک بازدید کننده عادلانه – برای یک نامزد بازدید کننده نمایشگاه تجاری
بازاریابی نمایشگاه بین المللی در مورد بازدید – نشان دادن اطلاعات مربوط به بخش مربوط به نامزد در چنین رویدادی
اسنادی مبنی بر ارتباط بین نمایه شرکت با موضوع نمایشگاه / نمایشگاه (محصولات / خدمات شرکت مربوط به چنین موضوعی)
نامه ای از شرکت میزبان – دلیل سفر و برنامه سفر دقیق
سندی که صلاحیت شرکت ارسال کننده را برای انجام کار (مجوز تجارت) نشان می دهد
اگر متقاضی کارمند است ، باید شرایط زیر را ارائه دهد:
صورتهای بانکی 6 ماه گذشته
قرارداد کار (با اطلاعات دقیق در مورد طول آن ، موقعیت شغلی ، سطح حقوق و دستمزد)

بازده مالیات بر درآمد از حقوق
مرخصی تأیید شده از سوی کارفرما که باید امضا و مهر شود و شامل تاریخ مرخصی باشد
نامه تعهد کارفرما برای تأمین هزینه های نامزد
اگر متقاضی صاحب یک شرکت / کارفرما باشد ، می بایست مدارک زیر را ارائه دهد:
اظهارات بانکی شرکت در 3 ماه گذشته ، حق و محدودیت نامزد را برای برداشت پول از چنین حساب نشان می دهد
گواهی مالکیت مشاغل – نشان دادن نامزد به عنوان مالک
سندی که مالکیت کالاهای غیر منقول را در سرزمین خود نشان می دهد
اظهارنامه مالیات بر درآمد شرکت
فرآیند درخواست نمایشگاه و نمایشگاه های تجاری آلمان
شما باید در یک سفارتخانه یا کنسولگری آلمان در کشور خود ، درخواست ویزای تجاری و نمایشگاه ویزا کنید. در برخی کشورها ، مراکز درخواست ویزا وجود دارد که به جای آن ، درخواست ویزا را می پذیرند.

به شما توصیه می شود حداقل 3 هفته قبل از تاریخ سفر خود برای ویزا درخواست کنید تا هرگونه تاخیر در پردازش را برآورده کنید.

مراحل درخواست بسیار شبیه به هر ویزای دیگر آلمان است. برخی مراحل خاص شما باید برای درخواست ویزای آلمان دنبال کنید ، همانطور که در این مقاله ذکر شده و به روشنی توضیح داده شده است. اگر تمام اسناد مورد نیاز را جمع آوری نکرده اید ، قرار ملاقات را تعیین نکنید ، زیرا همه آنها اجباری هستند و هیچ یک اختیاری نیست.

نمایشگاه و نمایشگاه های ویزای تجاری آلمان
از فوریه 2020 ، هزینه ویزا آلمان 80 یورو است. هر متقاضی برای پرداخت درخواست ویزا باید هزینه ویزا را پرداخت کند. هزینه را می توان با توجه به نرخ ارز مبادله شده توسط سفارت به پول محلی پرداخت کرد. برای برخی از متقاضیان ویزا هزینه ویزا کاهش یافته است ، در حالی که سایر گروه ها از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند.

لطفاً توجه داشته باشید در صورت رد شدن ویزا یا پس گرفتن درخواست و پرداخت هزینه ویزا بازپرداخت نمی شود.

نمایشگاه تجارت و نمایشگاه های پردازش ویزا آلمان
سفارتخانه های آلمان طبق یک قاعده کلی درخواست های ویزا را طی مدت 10 تا 15 روز پردازش می کنند. با این وجود ، ممکن است استثنائاتی وجود داشته باشد که بسته به وضعیت خاص متقاضی ، پردازش یک برنامه بیش از آن طول بکشد.

از طرف دیگر ، اگر سفارت در آن زمان برنامه های زیادی را دریافت کند ، ممکن است در پردازش درخواست شما تأخیراتی ایجاد شود. به همین دلیل شما را به شدت ترغیب می كنید در اسرع وقت درخواست دهید ، در صورت مواجه شدن با هرگونه پیامد در سراسر درخواست ویزا

نمایشگاه و نمایشگاه های تجارت آلمان اعتبار ویزا
وقتی ویزا نمایشگاه و نمایشگاه خود را به دست می آورید ، مراقب اعتبار آن در برچسب ویزا درج شده در گذرنامه خود باشید. اعتبار ویزای شما بستگی به سفارتخانه ای دارد که آن را صادر کرده است. با این وجود ویزای شما می تواند یک ورودی باشد ، به این معنی که فقط یک بار مجاز به ورود به آلمان خواهید بود و برای تعدادی از روزهایی که در ویزای شما بیان شده است ، یعنی 7 روز در آنجا خواهید ماند.

از طرف دیگر ، ممکن است ویزای ورود چندگانه نیز به شما داده شود ، این بدان معناست که می توانید بیش از یک بار در آلمان وارد شوید ، بدون اینکه بیش از تعداد روزهایی که در برچسب ویزای شما ذکر شده است یعنی بیش از 16 روز تجاوز نکنید. همچنین مدت زمانی که شما می توانید این روزها را در آلمان بگذرانید ، یعنی 15 مه تا 31 ژوئیه مشخص می شود.

سرانجام ، اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که ویزای چند ورود با اعتبار بیش از شش ماه را دریافت می کنید ، باید بدانید که قانون 90 روزه در هر 6 ماه برای شما اعمال می شود. شما باید بسیار مراقب باشید که آن را نقض نکنید. همیشه بررسی کنید که در 180 روز گذشته بیش از 90 روز را در آلمان و کل منطقه شنگن نگذرانده باشید.

منبع

آلمان

مهدی براتعلی پورمشاهده نوشته ها

وکیل دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ثبتی؛ موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *