فرایند درخواست ویزای آلمان

درخواست ویزای آلمان

مراحل درخواست ویزای آلمان

(Application process for Germany VISA)

درخواست ویزای آلمان

فرایند درخواست ویزای آلمان شامل مراحل زیر میباشد. تلاش موسسه‌ی ما بر آن است که فرایند دریافت ویزای آلمان را برای شما ساده تر کنیم. مراحل زیر فرایندی هستند که توسط وب سایت رسمی به متقاضیان دریافت ویزای آلمان توصیه شده است.  

مرحله 1 – درخواست ویزا خود را تهیه کنید

بسته به هدف بازدید شما از آلمان،انواع مختلفی از روادید ها وجود دارند. لطفاً نوع ویزای مناسب مورد نیاز خود، هزینه ویزا و کلیه‌ی اسناد مورد نیاز را با سایت ما بررسی کنید. فرم درخواست را تکمیل و امضا کنید و قبل از درخواست ، کلیه مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.

* لطفا اطمینان حاصل کنید که فرم را به طور کامل تکمیل کرده اید، لطفاً هنگام حضور در جلسه ویزا، فرم ویزای خود را چاپ کرده، آن را امضا نمایید و همراه خود بیاورید. توجه داشته باشید که فرم‌های دست نویس پذیرفته نمی شوند.

مرحله 2 – قرار ملاقات تعیین کنید

لازم است که قبل از مراجعه به مركز برنامه، جلسات خود را رزرو كنید تا مدارک خود را برای VISA آلمانی ارسال كنید. تمام درخواست های ویزا فقط در صورتی پذیرفته می شوند که قرار ملاقات قبلی داشته باشند.

مرحله 3 – به مرکز درخواست بروید

پس از ورود به مرکز برنامه، نامه قرار ملاقات شما تأیید می شود و نشانه ای به شما اعطا می شود. لطفاً به موقع در جلسه حاضر شوید، اگر بیش از 10 دقیقه تأخیر داشته باشید، سفارتخانه نمی تواند درخواست ویزا شما را پردازش کند. و در نتیجه قرار ملاقات شما لغو خواهد شد. 

مرحله 4 – ارسال درخواست ویزا

مراحل ارسال به طور کلی 10 دقیقه طول می کشد. مدارک و فرم درخواست ویزا، بررسی و تأیید می شوند. لطفاً اطمینان حاصل کنید که:

کلیه اسناد شما به روشی که در لیست چک لیست شده است تنظیم می شوند.
فرم درخواست شما کامل و امضا شده باشد.
از شما خواسته می شود اگر فرم درخواست ویزا ناقص باشد ، شما اسناد را به ترتیب موردنیاز تنظیم نکرده اید یا تمام کپی های لازم اسناد را ارائه نکرده اید.

در صورت تکمیل برنامه گذرنامه ، فرم درخواست و اسناد به طور موقت توسط مرکز برنامه برگزار می شود. لطفاً توجه داشته باشید که اگر می خواهید گذرنامه خود را به هر دلیلی درخواست خود را لغو کنید و مجدداً درخواست دهید ، می توانید در طی مراحل درخواست ، گذرنامه را با خود ببرید.

مرحله 5 – وارد کردن اطلاعات برنامه

پس از تأیید درخواست شما ، کلیه اطلاعات فرم درخواست وارد سیستم آنلاین کنسولگری آلمان می شود و یک نسخه چاپی از برنامه خود دریافت خواهید کرد. این روند معمولاً حدود 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. پس از دریافت فرم چاپی ، لطفاً اطمینان حاصل کنید که تمام جزئیات صحیح است و فرم را امضا كنید.

لطفا توجه داشته باشید که فرم های خردسالان (تا 18 سال) باید توسط هر دو والدین امضا شود.

پس از پرداخت ویزا ، رسیدی دریافت می کنید که برای جمع آوری درخواست پردازش شده خود باید نگه دارید.

مرحله 6 – جمع آوری داده های بیومتریک

پس از اتمام برنامه ، بیومتریک با استفاده از یک فرآیند سریع جمع آوری می شود که اسکن اثر انگشت 10 رقمی را با اسکنر انگشت دیجیتال ضبط می کند. این کار معمولاً 7-8 دقیقه در هر متقاضی طول می کشد.

تبریک می گویم ، اکنون مراحل درخواست ویزا را تمام کرده اید. این برنامه برای پردازش روز کاری بعدی به کنسولگری ارسال می شود. حتماً رسید پرداخت را حفظ کنید زیرا این کار برای جمع آوری گذرنامه خود لازم است.

منبع

آلمان

فرایند درخواست ویزای آلمانویزای آلمان

مهدی براتعلی پورمشاهده نوشته ها

وکیل دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ثبتی؛ موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *