دادگاه صالح برای رسیدگی به امور خانوادگی کدام است؟

من در تهران زندگی می کنم، اما شوهرم در کرج ساکن است. برای دادخواست طلاق، باید به کدام دادگاه مراجعه کنم؟

1 پاسخ

پاسخ داده شده اسفند 27, 1395 توسط کارشناسان موسسه

بنابرِ ماده 12 قانون حمایت از خانواده مصوب 1391، در دعاوي و امور خانوادگي مربوط به زوجين، زوجه مي تواند در دادگاه محل اقامت خوانده يا محل سکونت خود اقامه دعوي کند مگر در موردي که خواسته، مطالبه مهريه غيرمنقول باشد.

خانواده و امور حسبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *