آیا زوجه می‌تواند در محل سکونت خود شکایت ترک انفاق طرح کند؟

بنابر نظریه مشورتی شماره ۱۰۰۴/۹۴/۷ ـ ۲۲/۴/۱۳۹۴ اداره کل حقوقی قوه قضائیه، در مورد شکایت کیفری ترک انفاق، طبق عمومات آئین دادرسی کیفری، مرجع قضایی محل وقوع جرم، صلاحیت دارد. ماده ۱۲ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱، صرفاً ناظر به دعاوی مورد اشاره در ماده ۴ قانون مذکور است که زوجه می‌تواند در محل سکونت خود علیه زوج در دادگاه خانواده طرح دعوا نماید.

خانواده و امور حسبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *